Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп оприлюднив деталі плану пенсійної реформи перед членами Ради з економіки, соціальних питань та довкілля, Париж, 11 грудня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Парламент Франції у середу, 11 грудня, підвищив пенсійний вік з 62 до 64 років попри масові протести, які тривають в країні з 5 грудня.

Про це повідомляє Bloomberg.

Рішення ухвали в межах пенсійної реформи, яка запроваджує єдиний пенсійний режим замість 42-х, які діють зараз.

Цим влада скасовує пільги для ряду професій.

Реформа має допомогти уряду побороти зростання дефіциту в пенсійному фонді, який за прогнозами до 2025 року буде понад 7 мільярдів євро.

5 грудня десятки тисяч французів влаштували загальнонаціональний страйк через плани уряду провести пенсійну реформу. Протестували лікарі, юристи, поліцейські, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій.

7 грудня до страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалися перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.

Французькі залізниці планували скасувати від 85% до 90% швидкісних поїздів, регіональних і приміських електричок по всій країні.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

Поділитись: