Франція відкликала свого посла в Туреччини для консультацій після конфлікту між лідерами двох країн. У відповідь на слова Емманюеля Макрона про необхідність боротьби з «радикальним ісламом» Реджеп Таїп Ердоган порадив тому перевірити психічне здоров’я.

Про це повідомляє AFP.

Словами про психічне здоров’я президента Франції Ердоган прокоментував промову Макрона у зв’язку із жорстоким убивством учителя в передмісті Парижа. Французький президент пообіцяв посилити боротьбу з «радикальним ісламом» і захист світських цінностей.

Крім того, Макрон назвав іслам релігією, що перебуває «в кризовому стані», й анонсував законопроєкт про боротьбу з релігійним екстремізмом у Франції, зокрема посилення контролю за іноземним фінансуванням мечетей у країні.

У відповідь на ці слова Макрона Ердоган у суботу, 24 жовтня, заявив в етері одного з мовників: «У чому проблема особи на ім’я Макрон з ісламом і мусульманами? Макрону треба підлікувати свою психіку».

Після цього представник офісу президента Франції повідомив AFP, що Париж відкликає свого посла з Туреччини для консультацій. «Заяви президента Ердогана є неприйнятними. Надмір і грубість — це не метод», — додали там.

Союзники мимоволі?

І Франція, і Туреччина є членами НАТО, але між ними є низка суперечностей із багатьох міжнародних питань — від громадянських війн у Сирії та Лівії до останнього загострення конфлікту в Нагірному Карабаху.

Крім того, у Франції мешкають близько шести мільйонів мусульман, утім основою національної ідентичності країни є принцип чіткого розділення релігії та влади. Він, зокрема, передбачає свободу вираження навіть чутливих релігійних питань.

У 2015 році через карикатури на пророка Мухамеда ісламісти напали на офіс сатиричного видання «Charlie Hebdo». Як наслідок, загинули 12 людей. Після цього у Франції також оголосили про боротьбу з «радикальним ісламом».

Останній трагічний випадок стався 16 жовтня: 18-річний чоловік напав на 47-річного вчителя історії та географії Самуеля Петі та обезголовив його. Учитель напередодні показав дітям карикатури журналу «Charlie Hebdo» на пророка Мухаммеда, розповідаючи про свободу слова.

Поділитись: