19-річну студентку з французького міста Безансон засудили до чотирьох місяців умовного покарання через виправдання тероризму. Під дописом про загибель вчителя Самуеля Петі вона написала, що чоловік «це заслужив».

Про це повідомляє L'Est Republicain.

Вона написала коментар під дописом видання L'Est Republicain від 18 жовтня про загальнонаціональну акцію на честь загиблого. Дівчина заявила, що ця смерть виправдана, та підтримала родичів нападника. Про коментар повідомили правоохоронцям, які через декілька днів затримали та допитали студентку.

На судовому засіданні дівчина вибачилася за своє повідомлення, пояснивши, що написала коментар після того, як подивилася критичне відео батька одного з учнів загиблого вчителя, який був проти, що на уроках показують карикатури Мухаммеда.

«Я проти того, що написала. Я не хотіла підбурювати інших людей до ненависті... Коли я зрозуміла свою помилку, то самостійно все видалила. Я не знаю, що зі мною сталося. Мене так не виховували», — розповіла дівчина.

Правоохоронці дослідили комп'ютер і смартфон студентки й не виявили жодних зв'язків із терористами. Прокурори сказали, що «сподіваються, що це був момент божевілля».

Прокурори клопотали про 6 місяців умовного терміну та громадські роботи на 180 годин упродовж 18 місяців. Але суд призначив чотири місяці умовно та зобов'язав власним коштом пройти курс громадянської поведінки. Там мають розказувати про цінності французького суспільства.

Міністр внутрішніх справ Франції також повідомляв, що після вбивства вчителя правоохоронці відкрили 80 справ щодо розпалювання ненависті в інтернеті.

Напад ісламіста на вчителя

16 жовтня чоловік напав на 47-річного вчителя історії та географії Самуеля Петі та обезголовив його. Учитель напередодні показав дітям карикатури журналу Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда, розповідаючи про свободу слова.

Після нападу зловмисник намагався втекти, але поліція застрелила його. Як пишуть французькі ЗМІ, він кинувся на них з криком «Аллах Акбар».

Нападником виявився 18-річний чеченець з Москви, який переїхав у Францію як біженець. Після вбивства він назвав убитого «псом Макрона» і виклав фото його голови у Twitter.

Французькі слідчі порушили справу за статтями «убивство у межах терористично діяльності» та «терористична злочинна організація». Родичів нападника затримали.

Поділитись: