Франція відкликала свого посла в Італії для проведення консультацій через «необґрунтовані нападки» і «обурливі заяви» Риму. Про це йдеться у заяві МЗС Франції.

«Протягом кількох місяців Франція зазнає необґрунтованих звинувачень і нападок, на її адресу звучать обурливі заяви ... Це безпрецедентна ситуація ... Мати розбіжності — це одне, а використовувати відносини у передвиборних цілях — це інше», — йдеться у заяві.

Як пише The Washington Post, приводом для відкликання посла, ймовірно, стала зустріч віце-прем'єра Італії Луїджі Ді Майо з лідерами руху «жовтих жилетів», які продовжують протести у Франції.

Ді Майо також зустрівся з представниками «жовтих жилетів», яких вони планують висунути кандидатами на виборах до Європейського парламенту у травні 2019 року.

Це обурило Францію, у МЗС країни цю зустріч назвали «провокацією».

Востаннє такий жест відбувся у 1940 році, коли фашистська Італія вступила у союз з Німеччиною і пішла війною проти Франції та Великої Британії.

Зазначимо, відносини між країнами різко погіршилися влітку 2018 року, після утворення нового уряду в Італії, більшість у якому зайняли представники правої партії.

Крім того, влітку Італія відмовилась приймати судно з врятованими мігрантами, що засудила влада Франції.

Поділитись: