Юрист Джузеппе Конте після пропозиції італійського президента Сержіо Матереллі оголосив новий склад уряду.

Юрист Джузеппе Конте після пропозиції італійського президента Сержіо Матарелла оголосив новий склад уряду. 

Про це повідомляє Rai News 24.

Зазначається, що зовнішньою політикою в Італії займатиметься колишній міністр з європейських справ Енцо Моаверо-Міланезі, який працював в уряді з 2011 по 2014 роки.

Міністерство внутрішніх справ очолить федеральний секретар праворадикальної партії «Ліга» Маттео Сальвіні. За даними виданням він буде займатися боротьбою з нелегальною міграцією.

Лідер «Руху 5 зірок», яка перемогла на парламентських виборах, Луїджі Ді Майо очолить нове відомство, до якого увійдуть міністерство праці і міністерство економічного розвитку. 

Також коаліційні лідери Ді Майо та Сальвіні стануть віце-прем'єрами Італії.

Міністерство оборони очолить членкиня «Руху 5 зірок» Елізабетта Трента. Раніше вона обіймала посади політичної радниці МЗС Італії в Іраку та радниці Італії при миротворчої місії ООН у Лівані.

Міністерство економіки та фінансів буде працювати під керівництвом професора політичної економіки Джованні Тріа. 

Міністром у справах Євросоюзу став економіст Паоло Савона, якому раніше президент відмовив в посаді очільника Міністерства економіки.

Раніше повідомлялось, що італійський прем'єр Серджо Маттарелла на зустрічі з економістом Карло Коттареллі вручив йому мандат, що дозволяє сформувати уряд країни.

Зазначиом, що раніше, Джузеппе Конте, якого висунули на посаду прем’єр-міністра Італії партії «Рух п’яти зірок» і «Ліга», не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який йому надав президент Серджо Маттарелла.

На початку травня президент Італії скликав нові переговори про формування уряду.

Нагадаємо, 4 березня на парламентських виборах в Італії перемогла популістська партія «Рух 5 зірок».

Партія намагалася об'єднатися в коаліцію з правоцентриською партією «Вперед, Італіє!». Але 20 квітня її очільник та екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі відкинув коаліційну угоду.

25 квітня лідер «Руху 5 зірок»  Луїджі Ді Майо заявив, що готовий до коалційних переговорів з лівоцентристами з Демократичної партії Італії. У Демпартії заявили, що готові розпочати переговори, якщо пятизіркові відмовляться від перемовин з правоцентристами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тріумф «5 зірок» чому італійці вибрали популістів і правих

Поділитись: