ENRU

В Італії сформували новий уряд: коаліційні лідери стали віце-прем'єрами

Юрист Джузеппе Конте після пропозиції італійського президента Сержіо Матарелла оголосив новий склад уряду. 

Про це повідомляє Rai News 24.

Зазначається, що зовнішньою політикою в Італії займатиметься колишній міністр з європейських справ Енцо Моаверо-Міланезі, який працював в уряді з 2011 по 2014 роки.

Міністерство внутрішніх справ очолить федеральний секретар праворадикальної партії «Ліга» Маттео Сальвіні. За даними виданням він буде займатися боротьбою з нелегальною міграцією.

Лідер «Руху 5 зірок», яка перемогла на парламентських виборах, Луїджі Ді Майо очолить нове відомство, до якого увійдуть міністерство праці і міністерство економічного розвитку. 

Також коаліційні лідери Ді Майо та Сальвіні стануть віце-прем'єрами Італії.

Міністерство оборони очолить членкиня «Руху 5 зірок» Елізабетта Трента. Раніше вона обіймала посади політичної радниці МЗС Італії в Іраку та радниці Італії при миротворчої місії ООН у Лівані.

Міністерство економіки та фінансів буде працювати під керівництвом професора політичної економіки Джованні Тріа. 

Міністром у справах Євросоюзу став економіст Паоло Савона, якому раніше президент відмовив в посаді очільника Міністерства економіки.

Раніше повідомлялось, що італійський прем'єр Серджо Маттарелла на зустрічі з економістом Карло Коттареллі вручив йому мандат, що дозволяє сформувати уряд країни.

Зазначиом, що раніше, Джузеппе Конте, якого висунули на посаду прем’єр-міністра Італії партії «Рух п’яти зірок» і «Ліга», не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який йому надав президент Серджо Маттарелла.

На початку травня президент Італії скликав нові переговори про формування уряду.

Нагадаємо, 4 березня на парламентських виборах в Італії перемогла популістська партія «Рух 5 зірок».

Партія намагалася об'єднатися в коаліцію з правоцентриською партією «Вперед, Італіє!». Але 20 квітня її очільник та екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі відкинув коаліційну угоду.

25 квітня лідер «Руху 5 зірок»  Луїджі Ді Майо заявив, що готовий до коалційних переговорів з лівоцентристами з Демократичної партії Італії. У Демпартії заявили, що готові розпочати переговори, якщо пятизіркові відмовляться від перемовин з правоцентристами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тріумф «5 зірок» чому італійці вибрали популістів і правих