Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері.

Анрі-Піно зазначив, що хоче «якомога швидше відновити дорогоцінність спільного спадку» і сподівається, що цих коштів вистачить.

«Ця трагедія вражає всіх французів, а також тих, хто прив'язаний до духовних цінностей», — сказав Аль-Піно.

Він є головою та генеральним директором групи Kering, яка володіє брендами Gucci, Yves Saint Laurent і Alexander McQueen.

Нагадаємо:

  • Увечері 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Президент Франції Еммануель Макрон скасував звернення до нації через пожежу в Соборі Паризької Богоматері.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • За 9 годин після початку пожежі її частково загасили та назвали «контрольованою».

Собор Паризької Богоматері — кафедральний храм Паризької архідієцезії (архієпископства), розташований на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Його почали будувати в 1163 році, а завершили у 1345-му. Собор є п'ятинефною базилікою, він присвячений Діві Марії. Цей храм є одним з найвідоміших у світі витворів готичного мистецтва.

Поділитись: