Франція та Німеччина готові допомогти Україні в розмінуванні території Донбасу.

Франція та Німеччина готові допомогти Україні в розмінуванні території Донбасу.

Про це за результатами переговорів глав закордонних відомств країн «нормандської четвірки» повідомив представник Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає «Інтерфакс-Україна».

«Франція та Німеччина запропонували взяти участь в розмінуванні, виділивши додаткові кошти, а також надавши консультації експертів», — заявив він на прес-конференції у Берліні, де відбулася зустріч.

Також французький міністр наголосив на необхідності більшого захисту цивільних об'єктів, зокрема, Донецької фільтрувальної станції, яка постійно потрапляє під обстріли.

Увечері 11 червня в Берліні на віллі «Борзіг» стартував саміт глав зовнішньополітичних відомств країн Нормандського формату.

Зазначимо, що у переговорах беруть участь глави МЗС — України Павло Клімкін, Німеччини Гайко Маас, Франції Жан-Ів ле Дріан і РФ Сергій Лавров.

Глави Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години. Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що очікує складних переговорів. Також він додав, що вперше глави МЗС країн «нормандської четвірки» обговорюватимуть розміщення миротворців на Донбасі.

Поділитись: