Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас очікує складних переговорів під час наступної зустрічі глав МЗС країн «нормандської четвірки», яка відбудеться 11 червня у Берліні.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас очікує складних переговорів під час наступної зустрічі глав МЗС країн «нормандської четвірки», яка відбудеться 11 червня у Берліні.

Про це Маас сказав у коментарі німецькому виданню Bild.

«Сам факт, що ми зустрічаємося сьогодні після довгої перерви є успішним. Я себе не обманюю: знову розпочати роботу буде складно. Інтереси та позиції України й Росії мають значні розбіжності», — сказав Маас.

Він також сказав, що на перемовинах планує обговорити розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

За словами Мааса, тривала відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей ускладнює ситуацію для мешканців Донбасу, «які нічого не бажають, окрім миру».

Раніше президент Польщі Дуда закликав ООН направити миротворців на Донбас.

Зазначимо, що Польща зараз головує в Раді безпеки ООН. Представник Варшави може винести пропозицію на дебати. Щоправда, таку пропозицію може ветувати Росія, яка виступає за розміщення миротворців на лінії зіткнення, а не державному кордоні.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебрати весь контроль на Донбасі.

Спецпредставник Держдепу США з питань переговорів по Україні Курт Волкер заявив, що миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від інших місій ООН.

Поділитись: