Світ

Франція звинуватила Росію у спробі перехоплення супутникових сигналів

7 вересня, 2018 21:55
Світ/Франція звинуватила Росію у спробі перехоплення супутникових сигналів
Зберегти
Вигляд
lead
У 2017 році Росія намагалась перехопити сигнали з франко-італійського супутника, який армії обох країн використовували для забезпечення безпеки зв'язку.

У 2017 році Росія намагалась перехопити сигнали з франко-італійського супутника, який армії обох країн використовували для забезпечення безпеки зв'язку.

Про це заявила міністерка оборони Франції Флоренс Парлі, передає Reuters.

Вона наголосила, що такий крок Росії є «актом шпигунства». Парлі зазначила, що російський супутник Louch-Olymp підійшов надто близько до франко-італійського супутника Athena-Fidus у 2017 році.

Вона наголосила, що космічний апарат наблизився на таку відстань, «що будь-хто міг подумати про спробу перехоплення наших повідомлень».

«Спроба слухати ваших сусідів не тільки недружелюбно, а й є актом шпигунства», — сказала Парлі.

У промові глави Міноборони Франції, окрім іншого, була викладена космічна політика Франції на найближчі роки.

3 вересня президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю шведському телеканалу SVT заявив, що поважає президента Росії Володимира Путіна, однак вважає, що той хоче зруйнувати ЄС.

Раніше Макрон закликав Європейський Союз модернізувати відносини з Росією. На його думку, відносини з РФ можна «оновити».

Крім того, Еммануель Макрон закликав Путіна терміново вирішити ситуацію з українським політв’язнем Олегом Сенцовим, стан здоров’я якого «небезпечно погіршується».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Макрон: У ЄС немає агресивної політики щодо Росії, але забувати про події в Україні не можна

Пов`язані новини