ENRU

Французька компанія хоче постачати локомотиви Укрзалізниці

Французька компанія Alstom розробляє проект на постачання Україні понад 300 локомотивів для потреб Укрзалізниці.

Про це заявив заступник гендиректора по роботі з клієнтами казахського заводу компанії Андрій Єршов, повідомляє «Центр транспортних стратегій».

«Ми хочемо взяти участь у розвитку залізничної галузі України, безумовно. Але ми будемо дивитись на готовність України вкладати кошти в оновлення свого рухомого складу… Ми готові поставити 350 локомотивів, з них 45 — для Грузії», — заявив Єршов.

Він зазначив, що французька компанія зацікавлена у співпраці з Укрзалізницею, адже в Україні друга за величиною мережа залізниць на території колишнього СРСР.

Свою пакетну пропозицію Alstom надасть Україні до кінця червня 2018 року.

Alstom — велика французька машинобудівна компанія, один зі світових лідерів у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Також в ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько $400 млн прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.