ENRU

#FreeArchitects: У мережі закликали звільнити ув’язнених за спробу підпалу каплиці УПЦ МП

У соцмережах в Україні почалася кампанія #free_architects на підтримку двох киян — Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. Вони — архітектори, засуджені до 2 місяців під вартою за спробу підпалу каплички УПЦ Московського патріархату у столиці.

У дописах з відповідним хештегом люди закликають до «правосуддя», «звільнення чоловіків з-під варти» та «необхідності законного усунення забудівель Української православної церкви Московського патріархату в Києві».

На сайті Київської міської ради також ще з листопада 2017 року зареєстрована петиція з вимогою знести незаконну каплицю УПЦ МП Десятинного монастиря на території Національного музею історії України. Станом на 29 січня вона набрала 6800 підписів з 10 тисяч необхідних.

Нагадаємо, що 28 січня Шевченківський районний суд Києва взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів яких підозрюють у спробі підпалу Десятинного монастиря Української православної церкви Московського патріархату. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень.

25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату, розташованої біля Десятинної церкви у центрі Києва.

Тоді окрім «C14», участь в акції взяли організації «Традиції і порядок» та «Сокол».

ДИВІТЬСЯ: Храм навпіл: як жителі Тернопільщини міняють Московський патріархат на Київський