Життя

ФСБ Росії звинувачує помічника Джемілєва у «екстремістській діяльності»

21 травня, 2018 12:04
Життя/ФСБ Росії звинувачує помічника Джемілєва у «екстремістській діяльності»
Зберегти
Вигляд
ФСБ Росії звинувачує помічника лідера кримських татар, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва у створенні екстремістської групи в Криму.

ФСБ Росії звинувачує помічника лідера кримських татар, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва у створенні екстремістської групи в Криму.

Про це повідомляє Центр громадських зв'язків ФСБ.

«Федеральною службою безпеки Російської Федерації спільно з Міністерством внутрішніх справ Росії розкрита діяльність екстремістської групи, створеної Ерол Велієвим», - ідеться у повідомленні.

ФСБ звинувачує Велієва у «вчиненні злочинів з мотивів політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим».

За даними ФСБ, до складу групи, крім Велієва, нібито увійшли колишні спортсмени-боксери Олександр Стешенко та А. Третьяков.

Вони нібито підпалили будинок муфтія окупаційної влади Криму Еміралі Аблаєва і за кожну акцію їх нібито було обіцяно 500 доларів США.

За фактом підпалу будинку окупаційна влада порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 167 КК РФ (Умисне знищення або пошкодження майна, вчинене загальнонебезпечним способом), ч.ч. 1 і 1.1 ст. 282.1 КК РФ (Створення екстремістського співтовариства і вербування осіб) щодо Велієва і ч. 2 ст. 282.1 (Участь в екстремістській групі) щодо Стешенка і Третьякова.

Велієву і Третьякову звинувачення пред'явили заочно.

Зазначимо, що у квітні 2018-го на адмінкордоні з анексованим Кримом російські силовики затримали харків’янина Олександра Стешенка, а потім він зник. 

Федеральна служба безпеки РФ спершу підтвердила, а за кілька годин спростувала, що зниклий на адмінмежі з Кримом харків’янин Стешенко перебуває у них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вимагає у РФ пояснити затримання у Криму українця Стешенка

24 квітня близько 22:00 ночі Олександра Стешенка вивезли зі спецприймальника у невідомому напрямку, імовірно, співробітники ФСБ.

25 квітня адвокат заявив, що у Криму не можуть знайти затриманого українця Стешенка.

Пов`язані новини