Делегати Курултаю кримськотатарського народу та активісти, які поверталися з Києва до анексованого Криму, сім годин знаходилися на пункті пропуску «Чонгар». Співробітники Федеральної служби безпеки Росії не пропускали їх на територію окупованого Криму.

«На кримському пропускному пункті, мене та Лемара Юнусова (делегата Курултаю, — ред) та інших активістів відвели для бесіди із співробітником прикордонної служби чи іншого підрозділу ФСБ. До цього нас довгий час тривали на холоді. Сама бесіда була досить стандартною та не зайняла багато часу. Поза авто ми знаходились десь з 11:30 до 15:30. Після нас відпустили для проходження паспортного та митного контролю», — розповів Джелялов.

За його словами, під час митного контролю в активістів вилучили книгу про анексію Криму та монету номіналом у 5 гривень, яку минулого року Нацбанк України випустив на честь 100-річчя Курултаю кримськотатарського народу.

Пізніше у своєму відео-коментарі Наріман Джемелял зазначив, що найбільший ажіотаж у працівників ФСБ викликала саме книга, куплена на території, підконтрольній уряду, у якій йшлося про анексію Криму.

Тоді активістам довелося очікувати на приїзд експертної групи з Джанкоя, «щоб розібратися, що це за книга і чи містить вона екстремістські матеріали».

Пізніше декого повторно запросили на «бесіду», але всіх відпустили.

«Усе добре, ми до цього звикли», — сказав Джелялов.

12 листопада у Києві відбулася конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу 6-го скликання.

Зазначимо, конференцію Курултаю скликав голова Меджлісу кримськотатарсього народу Рефат Чубаров.

На Курултаї кримськотатарський народ представлений делегатами, що обираються кримськими татарами і членами їх сімей. 200 делегатів обираються за мажоритарною системою, ще 50 — за пропорційною. Термін повноважень складу Курултаю — 5 років.

Сесії Курултаю скликають не рідше одного разу в 2,5 роки, також інколи скликають позачергові сесії. У період між сесіями Курултаю єдиним повноважним виконавчим органом кримських татар є Меджліс (33 людини), представників якого обирають з числа делегатів Курултаю.

Поділитись: