Російські тюремники назвали скарги щодо політв’язня Дадіна «безпідставними»
Федеральна служба виконання покарань вважає, що претензії правозахисників з приводу ув’язненого Ільдара Дадіна, які прозвучали на зустрічі Ради з прав людини із президентом Росії Владіміром Путіним, є безпідставними
Федеральна служба виконання покарань вважає, що претензії правозахисників з приводу ув’язненого Ільдара Дадіна, які прозвучали на зустрічі Ради з прав людини із президентом Росії Владіміром Путіним, є безпідставними.
Про це повідомляє «Медуза».
«На жаль, такі безпідставні звинувачення і дещо своєрідна інтерпретація вводять в оману наше суспільство, і самих правозахисників відводять від реальної роботи, де вони дійсно могли б вирішувати проблеми утримання ув'язнених», — зауважив на зустрічі заступник голови ФСИН Валерій Максименко.
Він розкритикував виступ члена РПЛ Ігоря Каляпіна, який на зустрічі з Путіним поскаржився на неможливість записати бесіди з ув’язненими і отримати витяги з їх особистих справ.
Максименко висловив переконання, що Каляпін намагався записати розмови на мобільний телефон, який заборонено проносити на територію колонії. Особові справи, в свою чергу, заборонено показувати стороннім особам через закон про захист персональних даних.
Щодо слів Каляпина про внутрішні розпорядження ФСИН, які забороняють видавати правозахисникам документи, Максименко заявив, що «таких наказів просто немає в природі».
Заступник голови ФСИН також нагадав, що зараз Дадіна направили в іншу колонію. «Відчуває він себе добре, перебуває в бадьорому настрої, має завидний апетит і посилено харчується. Його безпеці ніщо не загрожує», — сказав він.
За підсумками зустрічі з правозахисниками президент Путін доручив Генпрокуратурі перевірити озвучені факти, ніяк не згадавши конкретну ситуацію з Дадіним.
Раніше повідомлялося, що російська поліція розглядає питання про можливість порушення ще однієї кримінальної справи проти Дадіна.
Нагадаємо, Дадін став першим в Росії засудженим за статтею про неодноразове порушення правил пікетування.
Європарламент вимагає звільнити Дадіна.
1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.
Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.
3 листопада уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова приїхала на зустріч з політв'язнем.
Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.
Євросуд з прав людини надав скарзі політв'язня Дадіна пріоритетний статус.
- Поділитися: