FT: росія поки не наважується купувати в Ірану балістичні ракети. Чому?
росія поки не наважується купити в Ірану балістичні ракети. москва побоюється, що через це Захід передасть Україні далекобійну зброю.
Про це пише Financial Times із посиланням на джерела серед західних посадовців.
Вони кажуть, що Іран відкритий для подальшої військової співпраці з росією. За оцінками країн НАТО, однією з причин рішення москви не купувати ракети є загроза передання Україні ракет ATACMS, які здатні стріляти на відстань до 300 кілометрів.
Проте посадовці зазначають, що росія може змінити свою позицію щодо купівлі ракет на тлі нестачі боєприпасів та падіння власного виробництва.
Один із чиновників додав, що серед російських військових іще наприкінці 2022 року виникла стурбованість щодо здатності вести війну, адже станом на тоді російські запаси керованих ракет та артилерії вже скоротилися вдвічі.
Як раніше повідомляли представники розвідки однієї з країн Заходу, Іран може передати росії балістичні ракети малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar, які здатні вражати цілі на відстані 300 і 700 кілометрів відповідно.
Іран та війна в Україні
Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. Однак країна постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, уламки яких неодноразово демонстрували українські військові та посадовці. Окупанти намагалися замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».
У жовтні МЗС України офіційно звинуватило Іран у співучасті в злочинах росії проти України через російські удари по цивільному населенню та критичній інфраструктурі за допомогою дронів іранського виробництва. Але Іран відкидає звинувачення.
Попри це, у жовтні 2022 року іранські чиновники анонімно підтвердили для Reuters плани передати росії додаткові безпілотники та балістичні ракети класу «земля — земля». Вони також заперечили, що передання зброї порушує резолюцію Радбезу ООН, і заявили, що територія використання безпілотників — «це не проблема продавця».
- Поділитися: