Головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко причетний до бізнесу російського олігарха Романа Абрамовича. Про це йдеться у розслідуванні DW.

Згідно з даними реєстру компаній Великої Британії, Шевченко з грудня 2014 року є співвласником інвестиційної брокерської компанії MC Peat & Co. LLP. Вона уповноважена залучати інвесторів у бізнес Highland Gold Mining та має статус офіційного брокера акцій цього холдингу. Холдинг Highland Gold Mining контролює Роман Абрамович та його колишні однокурсники — Євген Швідлер та Валерій Ойф.

За даними DW, інвестиційні брокери (як компанія Шевченка) отримують комісію від розміщення чи продажу цінних паперів. А акції Highland Gold Mining за останні роки виросли в ціні у півтора раза, а ринкова вартість холдингу сягнула понад 600 мільйонів доларів.

Андрій Шевченко не відповів журналістам про свою роль у бізнесі Абрамовича.

«Багато що вказує на те, що поява Шевченка у MC Peat може бути пов'язана з його дружбою з Абрамовичем ще з часів, коли український футболіст грав за команду російського олігарха «Челсі», — допустили журналісти DW.

Холдинг Highland Gold Mining Limited був заснований у 2002 році. Він об’єднує дев’ять рудників на Чукотці, Далекому Сході Росії і в Киргизстані, які займаються видобутком дорогоцінних металів.

Раніше повідомлялося, що Роману Абрамовичу не продовжили британську візу інвестора. У березні 2018 року «Евраз» Абрамовича продав свій останній завод в Україні.

Поділитись: