Постійна палата третейського суду в Гаазі підтвердила свою юрисдикцію у позові ПриватБанку проти Росії, у якому український банк вимагає відшкодувати 1 мільярд доларів за втрачене через анексію Криму майно та активи.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Зокрема, арбітражний суд підтвердив, що державний ПриватБанк має право на відшкодування за експропріацію Росією активів банку внаслідок анексії Криму в повному обсязі.

«Арбітражний суд залишив питання щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, на наступний етап арбітражного розгляду. ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад 1 млрд доларів», — повідомляють у банку.

Зазначимо, що Гаазький арбітраж раніше вже виносив рішення на користь українських компаній за втрачене через анексію Криму майно. Позивачами до Росії тоді виступили колишні власники ПриватБанку та компанії, які їм належать.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт акцій, банкрутство або «тихій» відхід: що буде з російськими банками в Україні

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

29 січня 2019 року Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

Поділитись: