Російський державний «Внешэкономбанк» ініціював інвестиційний спір у Стокгольмському арбітражному суді проти України через арешт Київським апеляційним судом акцій його дочірнього банку «Промінвестбанк».

Російський державний «Внешэкономбанк» ініціював інвестиційний спір у Стокгольмському арбітражному суді проти України через арешт Київським апеляційним судом акцій його дочірнього банку «Промінвестбанк».

Про це повідомила прес-служба «Внешэкономбанк», передає «Інтерфакс».

Як зазначається, відповідачем у справі буде держава Україна.

У своєму позові російський банк вимагатиме компенсації Україною порушення стандартів захисту прав інвестора, які передбачені міждержавною угодою між Україною та Росією. Крім цього, там вимагають компенсацію за «незаконну експропріацію інвестицій».

«В рамках нашого рішення першим кроком стало направлення повідомлення «Внешэкономбанк» як інвестором на адресу України щодо розпочатого інвестиційного спору. Якщо цей спір не буде вирішено шляхом переговорів, його буде розглядати Торговельна палата Стокгольму», — йдеться у повідомленні.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шанси України стягнути збитки з Росії: без чого не можна рухатися вперед?

Поділитись: