Експеримент групи вчених із Італії та Німеччини показав: навіть незначне редагування сторінки про невелике місто на «Вікіпедії» збільшило кількість туристів, які туди завітали, і час, на який вони там затрималися. Так містечко може збільшити дохід від туризму до 100 тисяч фунтів стерлінгів.

Про це повідомляє The Guardian.

Онлайн-енциклопедія «Вікіпедія» наповнюється й модерується волонтерами. Попри це, її вплив на поширення знань є надзвичайно великим — навіть серед наукової спільноти. Як показало одне з досліджень 2017 року, додавання нового наукового контенту до «Вікіпедії» призвело до змін у сотнях наукових тематично пов’язаних статей.

Свій фокус у вивченні впливу «Вікіпедії» обрали економісти з Коледжу імені Карло Альберто в Турині (Італія) й Центру європейських економічних досліджень у Мангаймі (Німеччина). Вони випадковим чином обрали кілька міст на території Іспанії та вирішили оновити їхні сторінки на «Вікіпедії».

Зміни були порівняно незначні: до сторінок в енциклопедії кількома мовами додали кілька абзаців тексту про історію та місцеві принади, а також якісні фото місцевості. Водночас дослідникам навіть не довелося писати текст самостійно: вся інформація була на іспаномовній версії «Вікіпедії», її лишалося лише перекласти.

Як наслідок, два абзаци нового тексту й одне фото призвели до того, що під час туристичного сезону в обраних містах туристи затримувалися на 9% довше. А для тих міст, сторінки яких у «Вікіпедії» майже не містили нічого, цей показник зріс аж на третину.

«Якщо розширити це на всю туристичну галузь, то вплив буде значним — і обраховуватиметься мільярдами євро», — стверджують автори дослідження. Вони висновують, що просте збільшення інформації на сторінці міста у «Вікіпедії» збільшує його туристичну привабливість — і дивуються, чому міста цього не роблять, оскільки це просто.

Утім, є принаймні одна перепона: «Вікіпедія» не дозволяє редагування сторінок за гроші. Старший редактор нідерландської версії енциклопедії відхилив правки, які в статті внесли автори дослідження, вирішивши, що вони порушують ці правила. Тому перевірити свою гіпотезу вчені змогли лише для франкомовної, німецькомовної та італомовної «Вікіпедії».

Поділитись: