Голова Нафтогазу Андрій Коболєв допустив можливість того, що Газпром може не підписувати контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України після закінчення чинного контракту. Переговори про новий довгостроковий контракт затягуються.

«Газпром може в принципі не підписувати контракт з українською стороною. Наприкінці 2019 року Газпром може прийти до українського оператора ГТС, який на той час має бути повністю готовий до відділення від Нафтогазу, і просто замовити послуги, як це зараз роблять інші постачальники газу», — повідомив Коболєв в інтерв’ю одному з українських телеканалів.

Водночас, голова Нафтогазу зазначив, що Газпром наразі навмисно затягує переговори про підвисання нового договору на постачання газу через те, що очікує закінчення президентських виборів.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Весною у Нафтогазі оцінили вартість української ГТС на рівні 327,9 мільярдів гривень.

Поділитись: