Російський «Газпром» через зупинку на ремонт двох ниток обхідного газопроводу «Північний потік» збільшив обсяги транзиту газу до Європейського Союзу через українську газотранспортну систему на 60 мільйонів кубометрів на добу, тобто на 25%.

Про це йдеться в повідомленні «Укртрансгазу» на сторінці у Facebook.

Так, станом на 17 липня 2019 року заявка на транзит складає 300,2 млн куб. м/добу. Таким чином, словацький напрямок завантажиться на 99%.

«Існуючі вільні потужності ГТС України дозволяють додатково перекачувати до країн Європи обсяги газу, що еквівалентні максимуму «Північному потоку-2» та умовному «Північному потоку-3» разом взятим. Очевидною перевагою української ГТС є її гнучкість та розгалуженість, які дають можливість проводити ремонтні та регламентні роботи без зупинки транзиту», — йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook наголосив, що гнучкість української ГТС — ще один привід для європейських споживачів зважити всі сторони питання транзиту російського газу через територію України.

«Це ще один привід для європейських споживачів добре зважити — що вигідніше: користуватися надійною наземною інфраструктурою української ГТС, чи інвестувати в будівництво підводних газопроводів, які складні та дорогі в ремонті, не мають належного резервування та повністю залежать від політичних примх Кремля», — написав він.

Нагадаємо, у другому кварталі 2019 року Газпром отримав на 38% менше доходів від експорту газу до Європи, ніж у попередньому кварталі.

Поділитись: