Російський Газпром випустив євробонди на загальну суму 2 мільярди доларів. Попри санкції США проти російського фінансового сектору, саме американські інвестори придбали найбільше облігацій Газпрому.

Про це повідомляє «РБК».

Відсоток, під який Газпром позичив на міжнародних ринках, сягнув найнижчого для російських компаній значення за останні декілька років — 3,25% річних. При цьому інвестори повідомили про попит на облігації Газпрому на суму, що майже втричі перевищив пропозицію євробондів.

30% всіх євробондів Газпрому викупили інвестори зі США, 20% — з Росії, до 11% — інвестори з Британії та близько 17% — інвестори з континентальної Європи. Організовували розміщення євробондів Газпрому JP Morgan, UniCredit та «Газпромбанк».

Зазначимо, що у 2019 році Газпром намагався випустити євробонди, однак цьому завадили спори з українським Нафтогазом: російська компанія боялася, що втратить залучені через продаж євробондів коштів, які Нафтогаз планував конфіскувати у рахунок погашення боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile