Гендиректор КБ «Південне» Олександр Дегтярев помер через ускладнення COVID-19. Що варто про нього пам'ятати?

Генеральний директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев
Генеральний директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев Конструкторське бюро «Південне»

Генеральний директор конструкторського бюро «Південне», що виробляє ракетно—космічну техніку, Олександр Дегтярев помер від ускладнень коронавірусної хвороби.

Про це повідомили в Офісі президента України.

«Ще одна втрата. Ще один біль. Сьогодні зловісний COVID-19 забрав ще одного українця – Олександра Дегтярева, генерального директора КБ "Південне"», ㅡ йдеться у заяві ОП.

Представники Офісу президента зазначили, що Дегтярев був одним з найбільш досвідчених фахівців нашої аерокосмічної галузі: «Він розумів на сто відсотків, як важливо інтегрувати Україну до глобальної роботи з розширення можливостей людства в космосі».

Що відомо про Олександра Дегтярева?

Гендиректор КБ «Південне» Олександр Дегтярев народився у 1951 році у в місті Яранську Кіровської області Росії. У 1975 році отримав освіту за спеціальністю «Двигуни літальних апаратів» у Ленінградському механічному інституті (БДТУ), а пізніше закінчив економічний факультет у Дніпропетровському національному університеті.

Згодом Дегтярев стажувався у низці аерокосмічних компаній США та Франції та після навчання пішов працювати у конструкторське бюро «Південне». На підприємстві він зміг пройти шлях від інженера до генерального конструктора – генерального директора підприємства.

У Державному космічному агентстві України зазначили, що за 10 років головування Дегтярева на КБ «Південне», підприємство «перетворилося на сучасний науково-технічний центр». Зокрема, Україна спільно з США змогла запустити ракету-носій «Антарес», яка доправляє вантажі на МКС.

За своє життя Олександр Дегтярев написав близько 200 наукових публікацій на тему розробки ракетних комплексів, став автором 50 винаходів і патентів, які покладено в основу технології створення конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів.

Дегтярев був нагороджений орденами «За заслуги» III і II ступенів, медалями Федерації космонавтики СРСР імені академіка Янгеля та імені академіка Пилюгіна, а також понад 20 медалями Федерації космонавтики СРСР, Росії, України та інших відомств і органів ракетно-космічної сфери.