Гендиректор OpenAI шукає $7 трильйонів на нові фабрики з виготовлення чипів для ШІ

Гендиректор OpenAI Сем Альтман під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, 18 січня 2024 року
Гендиректор OpenAI Сем Альтман під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, 18 січня 2024 рокуAP Photo / Markus Schreiber

Гендиректор OpenAI Сем Альтман збирається залучити трильйони доларів на будівництво фабрик з виробництва чипів для штучного інтелекту. Десятки фабрик розміщуватимуться по всьому світу, аби нівелювати вплив політичних процесів на постачання мікросхем.

Про це пише Wall Street Journal.

Сем Альтман веде переговори з інвесторами, зокрема з урядом Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб зібрати кошти на амбітну технологічну ініціативу. Якщо джерело фінансування буде знайдено, це кардинально збільшить світові потужності з виробництва мікросхем, тим самим розширить можливості штучного інтелекту. Для реалізації проєкту може знадобитися від 5 до 7 трильйонів доларів.

Суми, про які говорив Альтман, були б більшими, ніж національний борг деяких великих світових економік, і більшими, ніж гігантські суверенні фонди.

Така сума інвестицій затьмарила б нинішній розмір світової напівпровідникової індустрії. Минулого року світові прибутки від продажів мікросхем становили $527 млрд, а від продажу обладнання для їх виробництва — $100 млрд, зазначає видання.

Ініціатива спрямована розв'язати проблему зростання OpenAI, яке гальмується через дефіцит дорогих мікросхем. Ці чипи необхідні для навчання великих мовних моделей (LLM), що лежать в основі таких систем ШІ, як ChatGPT.

Окрім того, OpenAI інвестувала значні кошти у стартапи, що мають на меті отримати дешеву енергію з ядерного синтезу та збільшити тривалість людського життя.

У рамках переговорів Альтман пропонує партнерство між OpenAI, різними інвесторами, виробниками мікросхем і постачальниками електроенергії, які разом вкладуть гроші в будівництво фабрик, що потім будуть управлятися чинними виробниками мікросхем.

Більше контексту

Занепокоєння щодо стабільного постачання чипів та електроенергії, необхідної для їхньої роботи, зросло на тлі стрімкого попиту на штучний інтелект. Чипи від Nvidia, лідера на ринку обчислень ШІ, виявилися в дефіциті, а також стали частиною геополітичної боротьби між США та Китаєм за технологічне домінування.

Альтман заявив, що хоче побудувати десятки заводів з виробництва мікросхем протягом наступних кількох років. Його бачення полягає в тому, щоб залучити гроші від інвесторів з Близького Сходу і доручити компанії-виробнику мікросхем TSMC побудувати і запустити фабрики.

Серед труднощів, з якими стикається Альтман, є питання про те, де побудувати нові заводи з виробництва мікросхем, щоб війни чи погодні катаклізми не змогли істотно вплинути на постачання чипів.

Автор: Іван Д'яконов