Штучний інтелект вплине на майже 40% робочих місць у всьому світі — МВФ
Штучний інтелект вплине на майже 40% робочих місць у всьому світі, замінюючи одні та доповнюючи інші.
Про це заявили в Міжнародному валютному фонді.
Співробітники МВФ провели аналіз з вивчення потенційного впливу ШІ на глобальний ринок праці. Багато досліджень передбачають ймовірність того, що штучний інтелект замінить робочі місця, а в багатьох випадках штучний інтелект може доповнювати роботу людини — аналіз МВФ враховує обидва варіанти.
Так, за висновками МВФ, вплив штучного інтелекту може зачепити майже 40% зайнятих у світі. У країнах з розвиненою економікою близько 60% робочих місць можуть зазнати ШІ. Приблизно половина відкритих робочих місць може отримати вигоду від інтеграції ШІ, що підвищить продуктивність.
Щодо іншої половини: інструменти ШІ можуть виконувати ключові завдання, які зараз виконують люди, що може знизити попит на робочу силу, призвести до зниження заробітної плати та скорочення найму. У крайніх випадках деякі з цих робочих місць можуть зникнути.
На ринках, що розвиваються, та у країнах з низьким рівнем доходу навпаки очікується, що такий вплив ШІ становитиме 40% і 26% відповідно. МВФ пояснює це тим, що вони стикаються з меншою кількістю миттєвих збоїв через ШІ. Водночас багато з таких країн не мають інфраструктури або кваліфікованої робочої сили, щоб скористатися перевагами ШІ, що підвищує ризик того, що з часом ця технологія штучного інтелекту може погіршити нерівність між країнами.
Штучний інтелект також може вплинути на нерівність доходів і багатства всередині країн. Молодим працівникам може бути легше використовувати можливості ШІ, тоді як літнім працівникам важко адаптуватися.
МВФ зазначає, що у більшості сценаріїв штучний інтелект, ймовірно, погіршить загальну нерівність. Тож країнам вкрай важливо створити комплексні системи соціального захисту та запропонувати програми перепідготовки для незахищених працівників.
- Поділитися: