Генерал-майор Марченко, якого підозрюють у закупівлі бракованих бронежилетів, вийшов із СІЗО
Генерал—майор, начальник управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитро Марченко, якого підозрюють у закупівлі бракованих бронежилетів, вийшов із СІЗО.
Про це передає телеканал «Прямий», який транслював звільнення Марченка.
Генерал-майор зазначив, що відмовлявся виходити з СІЗО раніше, бо під вартою були його підлеглі. Також він прокоментував обрання йому запобіжного заходу.
«Обрання запобіжного заходу, тримання під вартою, було для того, щоб на мене психологічно впливати. За час тримання, один місяць, мене один раз вивозили на допит і чотири рази вивозили, щоб тиснути, без адвокатів. Це підтверджено. Я подаватиму заяву для відкриття кримінального провадження», — сказав Марченко.
Крім того, під час трансляції генерал-майору начебто зателефонував Петро Порошенку, тоді військовий подякував п'ятому президенту та його родині за підтримку.
Раніше на сайті партії «Європейська солідарність» 17 грудня повідомили, що п’ятий президент та чинний народний депутат Петро Порошенко вніс 19 мільйонів гривень застави за Марченка. Також понад три тисячі активістів за три дні зібрали більше ніж мільйон гривень.
Як повідомлялося, 11 листопада генерал-майора, начальника управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитра Марченка взяли під варту із правом внесення застави у розмірі 76 млн грн.
28 листопада Київський апеляційний суд зменшив заставу з 76 до 20 млн грн.
Нагадаємо:
- Наприкінці червня 2019 року Держбюро розслідувань провело 40 обшуків у посадовців Міноборони у справі про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. Збитки для держави від цих закупівель оцінили у 100 мільйонів гривень.
- За даними слідства, Міноборони закупило 20 тисяч неякісних бронежилетів та намети, непридатні для проживання. Загалом закупили 100 тисяч комплектів військової форми, переплата за кожен вид одягу становила близько 10 мільйонів гривень, за даними слідства.
- ДБР також оприлюднило розмови працівників Міноборони, які закупили бронежилети, хоч знали, що вони прострілюються.
- У листопаді 2019 року п’ятьом високопосадовцям Міноборони, серед яких був і начальник управління матеріального забезпечення Міноборони Дмитро Марченко, оголосили про підозри.
- За даними слідства, Марченко за попередньою змовою з чотирма посадовцями закупили 11 тисяч неякісних бронежилетів «Корсар МЗс-1-4» на 100 мільйонів гривень.
- Поділитися: