Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому президенту Віктору Ющенку. Це стосується справи про резиденцію «Межигір’я», яку вивели з державної власності у 2007 році.

Цю інформацію Громадському підтвердила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

Ющенку оголосили про підозру за частиною 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Сарган додала, що підозру надіслали ще 25 травня. Йдеться про кримінальне провадження від 25 грудня 2015 року.

Водночас народний депутат Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі повідомив, що Ющенко, діючи у змові з Віктором Януковичем, перевів «Межигір’я» з Держуправління справами у сферу відповідальності Кабінету міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства «Надра України», а те вивело «Межигір’я» з держвласності на користь фіктивної донецької фірми.

«Після цього Янукович почав будувати в «Межигір’ї» персональний рай... 

«Я був свідком у цій справі і можу відповідально стверджувати, що Ющенко свідомо діяв у змові з Януковичем», — стверджує депутат.

Нагадаємо, 30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції «Межигір’я» президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства «Танталіт», яке володіло «Межигір’ям».

Відтоді АРМА неодноразово, але безуспішно проводило конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича і врешті «Межигір’я» віддали в управління помічнику депутата Мураєва.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile