Генеральну прокуратуру України перейменують в Офіс генпрокурора. Про це повідомив перший заступник генпрокурора Віталій Касько під час спільного брифінгу з генпрокурором Русланом Рябошапкою 4 жовтня.

«Наша пропозиція змін стосується оновлення прокуратури зверху, починаючи з Генеральної прокуратури, яка не просто буде перейменована, але й всі працівники цієї прокуратури пройдуть багаторівневі тести, атестації і перевірки на доброчесність. І врешті-врешті, буде запущена свіжа кров в Офіс генерального прокурора, в обласні прокуратури і вкінці вже в прокуратури окружні, або раніше вони називались місцеві», — сказав він. 

Касько запевнив, що це не буде «фасадна реформа».

«Це реформа, яка буде стосуватися суті відомства, яка має в кінцевому рахунку орієнтуватися на суспільство і призвести до того, що суспільство матиме до прокуратури довіру», — зазначив він. 

Рабошапка ж запевнив, що реформа прокуратури відбудеться за 2 роки, але він сподівається, що це відбудеться раніше.

«У найближчих планах завершити до нового року завершити реформу, перетворивши її в Офіс генпрокурора. Протягом першого кварталу зробити переатестацію в обласних прокуратурах і до 1 вересня завершити переатестацію в районних прокуратурах. Тобто, протягом року завершити переатестацію і після того ми будемо бачити кількість вакантних посад і наші потреби», — зазначив генпрокурор. 

Нагадаємо, 23 вересня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, прийнятий Верховною Радою 19 вересня. Крім того, згідно із законом, у ГПУ з'явився новий департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях.

Поділитись: