Генеральний прокурор США Вільям Бар заявив, що Apple співпрацював із Комуністичною партією Китаю та «російським режимом», дозволяючи здійснювати в цих країнах масове спостереження за користувачами своєї продукції.

Таку заяву Бар зробив, говорячи про нові обставини розслідування стрілянини грудня 2019 року в штаті Флорида. Нагадаємо, тоді Федеральне бюро розслідувань США звернулося до Apple із проханням надати доступ до телефонів підозрюваного в злочині, але компанія відмовила.

За словами американського генпрокурора, ФБР вдалося своїми силами зламати обидва iPhone імовірного стрільця й підтвердити його зв’язки з терористичним угрупованням «Аль-Каїда на Аравійському півострові».

Водночас Бар заявив, що «багато технологічних компаній, які чи не найгучніше заявляють про надійну систему шифрування інформації в ім’я права на приватність, водночас бажають підлаштовуватись під авторитарні режими, якщо це відповідає їхнім бізнес-інтересам».

«Приміром, неодноразово повідомлялося, що Apple співпрацював із Комуністичною партією Китаю і російським режимом для перенесення дата-центрів, аби уряди цих країн могли проводити масове стеження», — заявив генпрокурор США.

Він додав, що в такому разі ІТ-гіганти «не мають жодного виправдання своїм відмовам співпрацювати з державами, які дотримуються принципу верховенства права». Бар також зауважив, що необхідне «законодавче рішення» проблеми необхідності доступу до зашифрованих даних із боку технологічних компаній.

Своєю чергою, Apple у відповідь на слова генерального прокурора США заявила, що «не існує таких речей, як надання доступу до зашифрованих даних лише для хороших хлопців», і додала, що «американці не повинні обирати між послабленням шифрування й дієвим розслідуванням».

Це не вперше Apple і американські правоохоронні органи публічно сперечаються про необхідність надання доступу до зашифрованих даних.

Нагадаємо, в березні 2016 року ФБР звернулося до суду з вимогою примусити Apple розробити програмне забезпечення, яке дозволить агентам ФБР отримати доступ до заблокованого iPhone. Запит ФБР стосувався смартфона Саєда Фарука — підозрюваного у скоєнні теракту у місті Сан-Бернардино в грудні 2015 року. Тоді в ході стрілянини загинули 14 людей, постраждали більше 20.

Зрештою Федеральне бюро розслідувань попросило суд призупинити слухання, оскільки знайшло інший спосіб зламу смартфону — її здійснив приватний підрядник.

Поділитись: