Генеральний прокурор Ірина Венедіктова орендує президентську резиденцію в Пущі-Водиці. За маєток вона платить менш як третину від суми оренди, решта — з бюджету.

Договір оренди Ірини Венедіктової виклав у Facebook депутат Гео Лерос, якого нещодавно виключили з фракції «Слуга Народу».

У документах вказано, що генпрокурорка щомісячно сплачує за шестикімнатну резиденцію 64 тисяч грн. Однак, у кошторисі держбюджету на утримання маєтку передбачили 163 тисячі грн щомісячних витрат.

Як так вийшло?

Ще донедавна Ірина Венедіктова не мала права оселятися в резиденції. За постановою Кабінету міністрів 1994 року, у президентських резиденціях та дачах можуть проживати лише президент, спікер Верховної Ради та голова уряду.  

Однак у червні 2020 року Кабмін доповнив цю постанову, дозволивши використовувати будівлі, якщо в них не проживають інші держпосадовці. Наразі текст постанови захищений державним грифом та недоступний для пересічних читачів.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв про те, що «не бачить ніякого сенсу» у державних резиденціях та запропонував, щоб там влаштували табори відпочинку. Однак у липні й сам оселився у резиденції в Конча-Заспі. 

Поділитись: