США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснять передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців в Європу, що стане наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».

ОНОВЛЕНО: У попередній версії новини чисельність американського контингенту помилково була визначена як 200 тисяч, а не 20 тисяч. Просимо вибачення за помилку.

Як передає Укрінформ, про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у вівторок, 21 січня, на слуханнях у Комітеті із закордонних справ Європейського парламенту.

«Вам може це подобатися або ні, але неправильно казати, що США залишають Європу», - сказав генсек НАТО.

Він також заперечив, що відносини між США та Європою послабли.

«Я вірю в такий зв'язок (між ЄС і США — ред.), з огляду на співпрацю між ЄС і НАТО, але також виходячи з природи самого НАТО, який є трансатлантичною інституцією. Я вірю у цей зв'язок, незважаючи на відмінності та незгоду, які ми всі спостерігаємо сьогодні між Північною Америкою і Європою, зокрема кліматичні зміни, торгівлю, «ядерну угоду» Ірану та багато інших питань», — підкреслив керівник Альянсу.

Навчання «Захисник Європи-2020» передбачають передислокацію боєздатного дивізіону зі Сполучених Штатів до Європи, розгортання озброєння та його переміщення з військовослужбовцями театром воєнних дій. Передбачається, що навчання розгорнуться на території шести країн. Після розгортання військ вони розосередяться по Європі, де доєднаються до сил решти країн-членів НАТО і візьмуть участь у спільних військових навчаннях.

Поділитись: