Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко оприлюднила відеозвернення, у якому закликала кандидата у президенти Володимира Зеленського вибачитись за образу дітей із синдромом Дауна у серіалі «Слуга народу».

«Якось один радикальний політик дозволив собі образити дітей із синдромом Дауна і він був змушений вибачатись… А сьогодні мене дуже непокоїть той факт, що кандидат в президенти Європейської країни, України  — Зеленський у своєму серіалі, де він грає Голобородька, дозволив собі образити людей із синдромом Дауна… Є відкритий лист від асоціації батьків цих дітей з вимогою вибачитися. Я доєднуюсь до цих вимог: пане Зеленський, Україна — це європейська країна... і не може собі дозволити політик, який претендує на найвищу посаду, публічно порушувати ключові засади поваги до прав людини…»,  — сказала Геращенко у своєму відеозверненні.

«Закликаю вас, вибачтеся публічно… це не важко визнати, що ти помилявся. Вибачтеся»,  — наголосила віце-спікер, зазначивши, що дає Зеленському 24 години на вибачення.

Геращенко не уточнила, у якому епізоді серіалу Зеленський ображає дітей із синдромом Дауна та пояснила, у чому полягала образа.

Раніше Геращенко заявляла, що вона зневажає Зеленського за те, що «він 5 років сміявся над Україною».

Серіал «Слуга народу»" виробництва студії «Квартал 95», художнім керівником якої є Зеленський, виходить на екрани з 2015 року. Її головний герой — вчитель Голобородько, якого обрали президентом. Його роль грав Володимир Зеленський.

Нагадаємо:

  • Кандидат в президенти України Володимир Зеленський погодився на дебати з Петром Порошенком, але тільки на стадіоні «Олімпійський» у Києві. Також він заявив про необхідність здати аналізи на алкоголь і наркотики перед дебатами.
  • Команда Зеленського також оприлюднила новий ролик за участі кандидата, на якому той запропонував Юлії Тимошенко стати «незалежним арбітром» на дебатах між ним та Порошенком.
  • Порошенко вважає, що така пропозиція є неповагою до Тимошенко.
Поділитись: