Геї, які приймають антиретровірусну терапію, не передають ВІЛ своєму партнеру — 8-річне дослідження

ВІЛ—інфіковані чоловіки не передають інфекцію під час сексу своєму партнеру, якщо вона повністю подавлена антиретровірусною терапією.

Ефективність антиретровірусної терапії підтвердили британські вчені, які опублікували результати багаторічного дослідження в журналі Lancet.

Участь у дослідженні взяли близько 1 тисячі гей-пар з усієї Європи. За ними спостерігали впродовж 8 років (з 15 вересня 2010 року до 31 липня 2017).

Одна людина в парі була ВІЛ-інфікованою та приймала антиретровірусну терапію, інша — не мала інфекції взагалі.

За час спостереження вчені не зафіксували жодного випадку передачі вірусу в парі (за умов того, що пари загалом займалися сексом без презерватива 76088 разів).

Ще 472 випадкам передачі вірусу вдалося запобігти, за словами вчених.

15 чоловіків усе ж заразилися ВІЛ, утім аналіз показав — це сталося не під час сексу зі своїм основним партнером (тобто чоловіком, який брав участь у дослідженні). 288 чоловіків із 777, які не були ВІЛ-позитивними, повідомили про секс з іншими партнерами.

«Отримані нами дані чітко вказують, що ризик передачі ВІЛ через анальний секс при скороченні вірусного навантаження (прийманні терапії — ред.) дорівнює нулю», — ідеться у дослідженні.

На початку березня дослідники з Утрехтського університету повідомили про третього у світі пацієнта, якому, можливо, вдалося вилікуватися від ВІЛ-інфекції.