Український політв'язень, кримчанин Олександр Кольченко, який незаконно утримується в колонії у російському місті Копейськ, вважає, що життя людей в анексованому Криму упродовж 5 останніх років погіршилось. Про це Кольченко розповів в ексклюзивному інтерв'ю Громадському.

Кольченко розповів, що за останні 5 років його ставлення до подій під час анексії півострова не змінилось. «Я знав, що таке сучасна Росія. Бо нам доводилось проводити акції пам'яті наших товаришів з антифашистського руху, вбитих за свої переконання нацистськими шльондрами; брати участь в акціях солідарності з ув'язненими в РФ товаришами», — сказав Кольченко.

«Те, що відбувається в Криму останні п'ять років, не йде в жодне порівняння із будь-яким іншим регіоном Росії — гірше, мабуть, тільки в Чечні», — наголосив він.

Політв'язень також розповів, що після так званого «референдуму» кілька товаришів з Криму запропонувала йому переїхати до Львова.

«Але я відмовився від пропозиції, бо в Криму залишилась родина, дівчина, в яку я був тоді закоханий, друзі та подруги, яких я дуже сильно любив. Зараз, напевно, я би скористався запрошенням: бо на волі від мене було б більше користі — і для родини, і для руху», — додав Кольченко.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Поділитись: