Державне бюро розслідувань вивчає дії колишнього керівництва держави, яке скерувало українських моряків до Керченської протоки, але у відомстві немає кримінальних справ щодо дій самих моряків.

Про це написав глава бюро Роман Труба.

«У ДБР немає жодного кримінального провадження стосовно дій моряків під час перетину Керченської протоки. Ми з’ясовуємо, чи умисно керівництво держави скерувало наших моряків до Керченської протоки, розуміючи, у тому числі, високу імовірність того, що вони потраплять у полон. А далі — загострення конфлікту та введення військового стану», — зазначив Труба.

Він додав, що слідчі допитують моряків, призначають експертизи та вилучають документи, щоб «об’єктивно з’ясувати обставини кожного рішення тих подій».

Раніше Державне бюро розслідувань допитало декількох українських моряків, звільнених з російського полону. Адвокат моряків у Росії Микола Полозов заявив, що моряків допитують у справі про події біля Керченської протоки, коли їх захопили в полон. В межах цієї справи зокрема 13 вересня на допит у ДБР приходив п’ятий президент України Петро Порошенко.

На запит hromadske у ДБР повідомили, що розслідують 12 справ, що стосуються Петра Порошенка.

Поділитись: