П’ятого президента України Петра Порошенка допитали в Державному бюро розслідувань. Про це він сам повідомив після допиту, вдень 13 вересня в ефірі телеканалу «Прямий».

За його словами, були передані його письмові покази.

Порошенко повідомив, що питання стосувалися, зокрема, націоналізації ПриватБанку та подій у Керченській протоці у листопаді 2018-го, коли в полон РФ потрапили українські моряки і в подальшому Україна запровадила воєнний стан у низці областей.

Коментуючи націоналізацію, Порошенко наголосив, що пов’язує сьогоднішні події з обшуками у ексглави НБУ Валерії Гонтаревої.

«Ми 100% праві, закон на нашому боці. Націоналізація була елементом захисту від грабіжницьких дій, які висмоктували з країни велику гроші, але чомусь ДБР і інші правоохоронні органи цим займатися не хочуть», — заявив президент. 

«Крім того, сьогодні задавали питання по моряках, по Керченській протоці. Їм недостатньо рішення Міжнародного трибуналу, який визнав правоту України в праві користуватися українською Керченською протокою і українським Азовським морем і узбережжям Маріуполя і Бердянська, де українські ВМС несуть берегову оборону і саме унаслідок рутинної ротації наших кораблів була проведена операція і яка була проти них здійснена агресія РФ. Агресія, яка визнана світом. Міжнародний трибунал повністю визнав правоту України, а Державне бюро розслідувань проводить розслідування в частині правомірності, а чи має право Україна захищати свій водний простір», — додав Порошенко. 

Петро Порошенко також прокоментував реєстрацію НАБУ справи щодо нього та ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна, назвавши це «верхом неприйнятності».

Адвокат Порошенка Ігор Головань повідомив, що допит тривав близько двох годин. За його словами, «розслідувати немає чого». Єдина мета — «політичний тиск».

На запит hromadske у ДБР повідомили, що розслідують 12 справ, що стосуються Петра Порошенка.

25 липня 2019-го Порошенко вперше прийшов на допит у ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському». Після допиту Порошенка у ДБР на нього намагались напасти.

12 серпня Порошенко вдруге приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Після допиту у нього намагалися поцілити яйцями.

За словами керівника ДБР Романа Труби, допит Порошенка тривав дві години. Труба також заявив, що наступний допит, можливо, буде проведений із застосуванням поліграфа.

13 серпня суд надав дозвіл на проведення перевірки п’ятого президента України Петра Порошенка на поліграфі.

Адвокат Порошенка назвав «піар-ходом» ідею допиту свого клієнта на поліграфі.

Порошенко заявив, що готовий пройти допит на поліграфі в ефірі телеканалу «Прямий», бо ДБР упереджене.

Поділитись: