Війна / Крим

Глава МВС: Україна може вийти з Інтерполу, якщо представник РФ очолить організацію

Арсен Аваков, глава МВС України
Війна/Крим/Глава МВС: Україна може вийти з Інтерполу, якщо представник РФ очолить організацію
Зберегти
Вигляд
lead
Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо організацію очолить росіянин, заявив глава міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков. На посаду голови ІСРО претендує ветеран МВД і зовнішньої розвідки Російської федерації Олександр Прокопчук.

«Ймовірне президентство Росії в Інтерполі — абсурдне і суперечить духу та цілям організації. У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті — Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ІСРО», — написав Аваков у Facebook.

Напередодні українські громадські організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

У заяві йдеться, що очільником організації може стати представник країни, яка систематично порушує міжнародне право: веде війну проти України, застосувала хімічну зброю на території Великої Британії, порушує базові принципи прав людини та основоположних свобод тощо.

Вибори нового очільника Інтерполу відбудуться 21 листопада. Прокопчук є головним «фаворитом» на цю посаду.

Генерал-майор Олександр Прокопчук останні 2 роки займав пост одного з чотирьох віце-президентів Інтерполу.

До цього Прокопчук з 2006 по 2011 рік був заступником начальника бюро Інтерполу у Росії, а потім очолив цю організацію в РФ.

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знайдуться всі: Інтерпол, як інструмент боротьби з інакомисленням

Пов`язані новини