Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав мешканців самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу. Про це Клімкін повідомив у Twitter.

«Закликаю українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти. Росія позбавила вас сьогодення, а тепер зазіхає на ваше майбутнє», — заявив Клімкін.

«Рішення РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях — це продовження агресії і втручання у наші внутрішні справи. Це новий "паспортний" етап окупації Донбасу», — наголосив міністр.

Нагадаємо, глава РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей.

Раніше російське видання «Коммерсант» повідомило, що російська влада планує дозволити жителям підконтрольних бойовикам «ДНР» і «ЛНР» районів Донбасу в спрощеному порядку отримувати громадянство Росії.

За словами співрозмовників видання, питання вже повністю опрацьоване і для його остаточного вирішення потрібен лише відповідний указ президента РФ Володимира Путіна. Указ Путін може підписати одразу після президентських виборів в Україні, повідомляв «Коммерсант».

Поділитись: