Глава Національного управління США з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) Джим Брайденстайн виступив за повернення Плутону статусу планети.

Про це він сказав на Міжнародному аеронавтичному конгресі, передає Forbes

«Я тут, щоб сказати вам, що як керівник NASA я вірю, що Плутон — це планета», — наголосив Брайденстайн.

Астрономи давно не могли дійти одностайності у тому, які саме небесні тіла можна вважати планетами. Коли американський астроном Клайд Томбо відкрив Плутон у 1930 році, його назвали планетою через те, що він не був схожий на інші небесні тіла, які були відомі на той час.

Але згодом критерії до планет посилилися й астрономи дійшли висновку, що планетою може вважатися тіло, яке знаходиться на орбіті Сонця та яке має достатні розміри, аби завдяки самогравітації зберігати сферичну форму, а також розташовуватися на окремій орбіті навколо Сонця, де немає сторонніх тіл.

Гострі дискусії щодо статусу Плутона розпочалися після того, як у 2005-му астроном Майкл Браун відкрив Еріду — небесне тіло приблизно таких же розмірів, як Плутон.

Перед астрономами постав вибір — визнати Еріду і низку подібних їй небесних тіл планетами чи забрати у Плутона статус планети і визнати його планетою-карликом. Врешті після довгих суперечок Міжнародний астрономічний союз у 2006 році обрав другий варіант і відтоді Плутон офіційно перестали вважати планетою.

Поділитись: