Нафтовий танкер «Делфі», який затонув біля берегів Одеси в районі пляжу «Дельфін», планують підняти за допомогою повітряних балонів, після чого буксирами відтягнуть до берега. Роботи мають завершити до 25 червня.

Про це повідомив очільник Одеської обласної державної адміністарції Максим Куций.

За його словами, відтягти «Делфі» буксиром просто зараз не вийде, оскільки значну частину судна затопило водою і наповнило піском.

«Беручи до уваги принципову позицію Одеської міської ради проти розпилу судна безпосередньо на місці затоплення, судновласник запропонував підняття "Делфі" за допомогою повітряних балонів. Їх мають розмістити в пустотах судна. Вони забезпечать плавучість танкеру, після цього буксири транспортують його до порту», — зазначив Куций.

Він додав, що транспортування танкера мають завершити до 25 червня, після чого Адміністрація морських портів України має самостійно розпочати ліквідаційні роботи.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Поділитись: