Глава Офісу президента Андрій Богдан пропонує надати статус регіональної для російської мови на Донбасі, хоча каже, що проти другої державної мови в Україні.

Про це він заявив в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державну — українська, регіональна — російська і за умови, що після цього вони — територія України», — сказав він.

На запитання, що робити, якщо такого ж статусу російської захочуть в інших регіонах Богдан відповів: «Давайте тоді всіх змусимо розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна — це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області».

«Я сам зі Львова, у мене ж там «бандерівці», я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати», — додав він.

Раніше стало відомо, що співвласник групи «Квартал 95» Борис Шефір як працівник телекіноіндустрії чекає від президента Володимира Зеленського, свого ексбізнес-парнера, скасування мовного закону та зменшення мовних квот.

Сам Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Поділитись: