Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

«Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень президента України i в інтересах громадян», — написав Зеленський у Facebook.

Він погодився з твердженням, що українська мова — єдина державна мова в Україні, однак має питання до методів, якими цей закон планують втілювати.

«Моя принципова позиція — держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення», — додав він.

Новообраний президент вважає, що те, що законопроект про державну мову розглядали під час виборчого циклу, «зробило його заручником політичної риторики». На думку Зеленського, закон ухвалили без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю.

Зазначимо, що досі Володимир Зеленський у Facebook був підписаний російською, а тепер — українською.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Поділитись: