Глава партії влади Грузії заявив, що війна в Україні стала наслідком Майдану

Глава грузинської партії «Грузинська мрія» Іраклі Кобахідзе, 27 жовтня 2021 року
Глава грузинської партії «Грузинська мрія» Іраклі Кобахідзе, 27 жовтня 2021 рокуІраклі Кобахідзе / Facebook

Глава партії влади Грузії «Грузинська мрія» Іраклі Кобахідзе на тлі проєвропейських протестів у своїй країні заявив, що війна в Україні стала наслідком Майдану.

Його слова цитують «Ехо Кавказу», «Новости-Грузия» та Rustavi2.

8 березня Іраклі Кобахідзе провів брифінг щодо протестів та сутичок людей із правоохоронцями, які відбулися напередодні. Так, він заявив, що протестувальники нібито за завданням «Єдиного національного руху» — найбільшої опозиційної партії Грузії — «знущалися з правоохоронців».

Кобахідзе заявив, що закон про «іноземних агентів», який збурив громадськість, уточнює, «чиїм добросовісним чи нечесним цілям і завданням служать конкретні організації — народу Грузії чи іноземним силам».

Він також звинуватив «грузинську та американську радикальну опозицію» в розгортанні кампанії проти законопроєкту та спробінаклеїти на нього«ярлик російського закону».

Перед заявою Кобахідзе депутатка Європарламенту Віола фон Крамон підтримала грузинських протестувальників, написавши: «Грузинський уряд зрадив Грузію. Зрадив свою Конституцію, своє європейське майбутнє, свій народ. Ми стоїмо на боці сміливих людей, які борються за свої свободи і не хочуть бути частиною "русского мира". #НіРосійськомуЗакону».

Євродепутатка також поширила відео протестів, зазначивши, що воно нагадує їй часи Майдану в Україні у 2013-2014 роках.

Коментуючи цю заяву, Кобахідзе назвав засновника «Єдиного національного руху» Михеїла Саакашвілі, який зараз затриманий у Грузії, «грузинським Януковичем».

«Що Майдан приніс Україні? На другому році в Україні була війна, під час якої вони втратили Крим і велику частину Луганщини та Донеччини. Продовженням усього цього є війна, яка зараз триває в Україні. Загалом Україна втратила 20% території країни. Це результат процесів, яких хочуть радикали в Грузії, що їх підтримує Віола фон Крамон. Ми будемо діяти не згідно з порядком денним радикалів та Віоли фон Крамон, а відповідно до інтересів грузинського суспільства», — заявив Кобахідзе.

Тим часом Міністерство закордонних справ України висловило солідарність із грузинським народом та зазначило, що також вважає, що законопроєкт про «іноземних агентів» у його нинішній редакції суперечить європейським цінностям і стандартам.

«Як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, Грузія має неухильно гарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест», — наголосили в МЗС.

Що передувало?

На протест під будівлю грузинського парламенту 7 березня прийшли десятки тисяч людей. Вони виступали проти ухвалення законопроєкту про «іноземних агентів» — на зразок російського. Мітингувальників підтримала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка обіцяє ветувати закон.

Між протестувальниками та правоохоронцями спалахнули сутички, а поліціянти почали застосовувати проти демонстрантів перцевий спрей та водомет. Мітингувальники прорвали барикаду, але згодом силовикам вдалося відтіснити демонстрантів від парламенту. За офіційними даними, поліція затримала 66 людей.

США та ЄС розкритикували грузинський закон про «іноагентів», підтримавши мітингувальників. У Євросоюзі назвали законопроєкт «дуже поганим розвитком подій для Грузії та її народу». А у США зауважили, що мають низку інструментів, які «дозволяють притягти до відповідальності будь-кого в будь-якій країні світу, хто причетний до придушення» мирних зібрань.

Грузинська опозиція обіцяє продовжувати акції проти законопроєкту.