У Грузії силовики відтіснили мітингувальників від парламенту, є затримані

Грузинські силовики повністю зайняли проспект біля будівлі парламенту, відтіснивши звідти мітингувальників, які вийшли на акцію проти ухвалення законопроєкту про «іноагентів».
Про це повідомляє «Эхо Кавказа» (проєкт «Радіо Свобода»).
Правоохоронці розігнали учасників демонстрації, які перебували перед будівлею парламенту, застосувавши водомет і сльозогінний газ.
Деяких демонстрантів затримали, але точна кількість наразі невідома.
Раніше спецпризначенці в такий самий спосіб розігнали протестувальників на вулицях, прилеглих до парламенту, і таким чином зайняли обидві сторони законодавчого органу.
Учасників акції безпосередньо на території, що прилягає до парламенту, більше немає, проте вони, як і раніше, залишаються за барикадами силовиків.
Сутички між протестувальниками та правоохоронцями відбулися після того, як ввечері 7 березня парламент Грузії у першому читанні схвалив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», який також називають законопроєктом про «іноземних агентів» — на зразок російського.
На протест під будівлю парламенту прийшли десятки тисяч людей. Їх підтримала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
Проти якого закону виступають мітингувальники?
Документ зареєстрували члени руху «Сила народу», які формально оголосили про вихід із керівної партії «Грузинська мрія». Цей проєкт закону члени «Сили народу» називають «грузинським». Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла, що ветує закон про «іноагентів». Проте керівна партія матиме можливість це вето подолати.
Також «Сила народу» зареєструвала ще один законопроєкт — «Про реєстрацію іноземних агентів», який назвали «американським». Представники руху стверджують, що внесли його, скопіювавши положення з американського закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA). Такими діями вони нібито хочуть показати, що грузинський варіант менш репресивний.
Як зазначає «Кавказский Узел», обидва варіанти передбачають створення реєстру неурядових організацій та засобів масової інформації, які на понад 20% фінансують із-за кордону.
«Сила народу» та партія «Грузинська мрія» казали, що ці законопроєкти після голосування у першому читанні надішлють на розгляд Венеційської комісії. А втім, керівна партія вже заявляла: якщо комісія надасть неаргументовані зауваження, у Грузії документ усе одно остаточно схвалять.
- Поділитися: