Глава Полтавської ОВА визнав, що його дружина є партнеркою співвласника каналу «Труха»

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін підтвердив, що його дружина Олександра Луніна є бізнес—партнеркою співвласника каналу «Труха». Про це казали й журналісти, які стверджували, що бізнесмен Володимир Литвин є ймовірним власником мережі Telegram—каналів.
Так, Лунін на пресконференції відповів на запитання щодо приналежності його дружини Олександри до каналу полтавської «Трухи», пише місцеве видання «Полтавщина».
«Справді, частина власників "Трухи" — партнери моєї дружини, яка займається жіночим одягом. Один із них є партнером у проєкті "Трухи". Він є і її партнером, і партнером за проєктом. Я не знаю, як це пов’язано чи не пов’язано», — відповів Дмитро Лунін.
Детальніше про розслідування
У розслідуванні видань NGL.media та ҐРУНТ ідеться про те, що бізнесмен Володимир Литвин із Харкова має прямий стосунок до Telegram-каналу «Труха», і саме його з високою ймовірністю можна вважати реальним власником мережі. Він є фігурантом справи «рюкзаків Авакова».
Журналісти встановили, що восени 2022 року Лавриненко з колегами запустили онлайн-курс про заробітки у Telegram. А оплату за участь переказували на рахунок ФОП Смаракової Олександри Анатоліївни. Торік у жовтні вона стала Луніною, бо вийшла заміж за голову Полтавської ОВА Дмитра Луніна.
Раніше Луніна працювала як СЕО в компанії з пошиття одягу SL.IR. А власником цієї торгової марки є Литвин, він сам про це казав. Ще в липні 2022 року торгові марки «Труха» та «Truha» зареєстрували на харків’янку Вікторію Манжос, маму Литвина.
Що ще відомо про «Труху»?
Цей канал публічно звинувачували у поширенні фейків, підігруванні російській пропаганді та публікуванні відео чи фото наслідків ракетних ударів росіян, що заборонено, нагадали в розслідуванні.
Крім того, торік урядовий проєкт «Фільтр» від Мінкульту опублікував інструкцію, як визначити, чи можна довіряти певним Telegram-каналам. «Труху» в цій публікації визначили як «інформаційний смітник».
«Розцінки на рекламу дозволяють цій мережі телеграм-каналів заробляти сотні тисяч доларів щомісяця. І це стало можливим завдяки тій величезній кількості читачів, які щодня черпають новини з цього телеграм-каналу, попри його неоднозначну репутацію», — кажуть журналісти-розслідувачі.
- Поділитися: