Глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель заявив, що результати виборів президента Білорусі сфальсифіковані, а сам Олександр Лукашенко — нелегітимний президент. Однак він обмовився і назвав його «нелегітимним президентом України».

Про це Боррель сказав на сесії Європарламенту.

«Ми вважаємо вибори в Білорусі сфальсифікованими, тому розглядаємо Лукашенко як нелегітимного президента України», — заявив він. 

Через деякий час, зрозумівши свою помилку, дипломат додав: «Вибачте, Білорусі. Про що я тільки думав?».

Також Боррель зазначив, що найкращим виходом із ситуації для Білорусі, як вважає ЄС, стануть нові президентські вибори під спостереженням ОБСЄ.

«Якщо ж ситуація в Білорусі буде погіршуватися, ми будемо розширювати санкції», — підкреслив глава дипломатії ЄС.

Санкції ЄС

Події в Білорусі вже призвели до введення санкцій проти білоруської влади. Зокрема, Литва, Латвія і Естонія запровадили санкції проти Лукашенка та ще 29 осіб — їм заборонили в'їзд на територію країн. Окрім Лукашенка до списку потрапили міністри внутрішніх справ та юстиції, генпрокурор, представники президентської адміністрації, Центрвиборчкому та силовики.

Цих чиновників звинувачують в участі у «фальсифікації підсумків президентських виборів у Білорусі і в застосуванні насильства щодо мирних демонстрантів».

Нові санкції від ЄС мають значно розширити цей чорний список. Проти людей з нього введуть обмеження: заборона на в'їзд до Євросоюзу та заморожування активів на території ЄС. Спершу в списку було 12 осіб, проте зараз, за даними DW, у переліку вже понад 30 прізвищ.

Україна підтримала рішення ЄС

Верховна Рада погодилась з позицію Європейського Союзу щодо нелегітимності результатів виборів президента в Білорусі та підтримала введення санкцій проти винних у фальсифікаціях.

Український парламент вважає, що вони не були ані вільними, ані чесними. Цю заяву підтримали 228 народних депутатів.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: