Міністри закордонних справ п’яти країн, чиї громадяни загинули у катастрофі українського літака МАУ, проведуть зустріч у Лондоні, на якій обговорять кроки для притягнення до відповідальності винних у збитті борту.

Про це у коментарі «BBC Radio 4» заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Йдеться про Канаду, Велику Британію, Швецію, Афганістан та Україну. Зустріч відбудеться 16 січня.

«За два дні у Лондоні відбудеться зустріч п'ятьох міністрів закордонних справ «скорботних країн», де ми будемо напрацьовувати, які ще кроки ми будемо вживати поодинці та разом, щоб притягнути причетних до відповідальності. Та як взагалі можна відшкодувати всі ці страждання», — сказав Пристайко.

Він додав, що Україна направила офіційну ноту Ірану, «у якій перерахувала кожен крок, який зробить українська влада, все, чого ми очікуємо від іранського уряду, а також кожну міжнародну норму, яка була порушена».

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, шо Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile