Главу британського МОЗ заскочили на поцілунку з помічницею. Його просять звільнити через порушення соціальної дистанції

Міністр охорони здоров'я Великої Британії Мет Генкок і його помічниця Джина Коладанґело в приміщенні МОЗ Великої Британії. Через це відео Генкока закликали піти у відставку, бо він порушив правила соціального дистанціювання
Міністр охорони здоров'я Великої Британії Мет Генкок і його помічниця Джина Коладанґело в приміщенні МОЗ Великої Британії. Через це відео Генкока закликали піти у відставку, бо він порушив правила соціального дистанціюванняThe Sun / скриншот з відео

Таблоїд The Sun оприлюднив відео, на якому міністр охорони здоров’я Великої Британії Мет Генкок цілується зі своєю помічницею Джиною Коладанґело. Низка депутатів звернулася до прем’єр—міністра Бориса Джонсона з вимогою звільнити Генкока — він, мовляв, порушив правила соціального дистанціювання.

Про це повідомляє BBC.


ОНОВЛЕНО (20:25). Генкок оголосив про свою відставку у відеозверненні у Twitter. Він не вказав причин такого кроку, але подякував колегам і лікарям і заявив, що продовжить працювати як член британського парламенту.


Відео, на якому Генкок і Коладанґело цілуються, було зняте ще 6 травня в приміщенні міністерства охорони здоров’я. У п’ятницю, 25 червня, The Sun оприлюднив фото поцілунку обох, а пізніше — і відео, яке, як стверджує таблоїд, було зняте вже 23 травня в одному з ресторанів.

Як Генкок, так і Коладанґело перебувають у шлюбі й мають дітей.

Відео й фото поцілунку викликало критику британських депутатів — як опозиційної Лейбористської, так і частини з владної Консервативної партії.

Зокрема, консерватор Данкан Бейкер заявив, що «в жодному разі не миритиметься з такою поведінкою і в найбільш суворій формі повідомив уряду, що думає з цього приводу».

Претензії до Генкока висловили й об’єднання сімей-жертв COVID-19. Представниця однієї з таких груп Рівка Ґотліб розповіла BBC, що своїм вчинком глава британського МОЗ підірвав до себе довіру.

«Якщо він оголошуватиме ще один локдаун чи посилення коронавірусних обмежень, чому хтось має слухати того, хто сам не дотримується цих обмежень?» — риторично питає Ґотліб.

Своєю чергою, на підтримку Генкока висловилися його колеги в британському уряді. Публічно це зробили міністр з питань житла Роберт Дженрик, міністерка з міжнародної торгівлі Ліз Трасс і міністр транспорту Ґрант Шапс.

Що ж до прем’єра Бориса Джонсона, то, за словами речника Даунінґ-стріт, той прийняв вибачення Генкока і запевнив, що повністю йому довіряє.

Як зауважує BBC, скандал з Генкоком також привернув увагу до можливого порушення процедури при прийомі Коладанґело на роботу: вона має дружні відносини з Генкоком (працювала разом із ним на студентському радіо).

Речник Джонсона наполягає, що призначення Коладанґело відбулося відповідно до «коректної процедури», але від подальших коментарів відмовився.

BBC нагадує, що в травні 2020 року подібний випадок стався з епідеміологом Нілом Ферґюсоном, який очолював наукову дорадчу групу при британському уряді з протидії COVID-19. Тоді його дівчина, порушивши локдаун, прийшла до нього додому.

Тоді Мет Генкок підтримав рішення Ферґюсона добровільно піти з посади.

Це не перший скандал, пов'язаний з коронавірусом, який сколихнув британський уряд в останні місяці. У квітні 2021 року колишній радник Джонсона Домінік Камінґс (відомий участю в кампанії за вихід Великої Британії з ЄС на референдумі 2016 року) звинуватив екскерівника в провалі боротьби з епідемією COVID-19.

Камінґс заявив, що Джонсон украй непрофесійно відреагував на перші випадки коронавірусу у Великій Британії й використовував боротьбу з епідемією для вирішення особистих бізнес-цілей (формально це порушення правил лобіювання). Усе це, стверджував Камінґс, призвело до зростання смертності від коронавірусної хвороби у Великій Британії.

І Джонсон, і Генкок ці звинувачення відкинули.