Голова правління Укрексімбанку Олександр Гриценко проходить по справі за фактом створення в лютому 2010-го року колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням злочинної організації і звинувачується в сприянні зняття арештів з депозитів і застав за виданим банком кредиту на 160 млн доларів на покупку «Українського медіа холдингу».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на Генпрокуратуру.

«Намагаючись забезпечити інтереси (ексглави адміністрації президента і ексвласника УМХ) (Бориса) Ложкіна, (президента України в 2014-2019 роках) (Петра) Порошенка, (ексзаступник голови АП) (Олексія) Філатова і (експершого-віцепрезидента УМХ) (Григорія) Шверка Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати свої службові повноваження всупереч інтересам державного банку щодо звернення в його користь активів групи компаній УМХ і заставного майна на суму 506 млн доларів, тим самим приєднався до злочинної організації», — заявила прокурорка під час обрання Гриценку запобіжного заходу.

За її словами, мова йде про один з епізодів справи по нібито легалізації 406 млн доларів експершим-віцепрем'єром Сергієм Арбузовим, ексглавою Міндоходів Олександром Клименком і бізнесменом Сергієм Курченко шляхом покупки холдингу УМХ.

«Реалізуючи злочинні наміри, в другій половині 2012 року Арбузов і Курченко, діючи за попередньою змовою з Януковичем, Клименком та іншими учасниками злочинної організації, запропонували Ложкіну і іншим бенефіціарним власникам групи компаній УМХ сприяти злочинній організації Януковича і взяти участь в легалізації коштів більше 406 млн доларів шляхом складання ряду угод з купівлі групи компаній УМХ», — стверджує прокурорка.

За її словами, Ложкін та інші бенефіціари УМХ достовірно знали з різних джерел про участь Арбузова, Клименка, Курченка і інших осіб у складі злочинної організації та здійсненні ними злочинів проти держвласності.

За даними слідства, в рамках угоди ТОВ «Ветеко Медіа Інвест» отримало в державному Укрексімбанку за договором від жовтня 2013 року кредит 160 млн доларів, в якості забезпечення за яким були ряд депозитів на 50 млн доларів і казначейські зобов'язання на 50 млн доларів, нерухомість і обладнання, а без твердого забезпечення залишалася сума 45,27 млн доларів.

Сторона обвинувачення вказала, що в 2014 році суд з ініціативи Генпрокуратури заарештував зазначені депозити і казначейські зобов'язання, а в середині серпня того року Гриценко став головою правління.

«Намагаючись продовжити реалізацію плану щодо легалізації коштів злочинної організації, а також для недопущення обігу належних їй активів в сумі 506 млн доларів на користь Укрексімбанку, в серпні 2014 року Курченко запропонував ... Шверку продовжити реалізацію попередньо узгодженого злочинного плану спільно з Ложкіним, Філатовим з відома і за погодженням з президентом України Порошенком», — стверджує прокурорка.

За версією слідства, за це Курченко запропонував передати право власності на «Наше Радіо».

За словами прокурорки, вищевказані учасники вирішили схилити до участі в злочині Гриценка і працівників генпрокуратури.

«Намагаючись забезпечити інтереси Ложкіна, Порошенка, Філатова і Шверка Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати свої службові повноваження всупереч інтересам державного банку щодо повернення в його користь активів групи компаній УМХ і заставного майна на суму 506 млн доларів, тим самим приєднався до злочинної організації», — стверджує прокурорка.

Вона вважає, що тим самим він діяв на користь Курченка, Арбузова та інших учасників злочинної організації.

Нагадаємо, родичі Гриценко зазначили, що невідомі забрали чоловіка в автобус на очах у дитини, з якою він гуляв.

У Службі безпеки України повідомили, що очільника Укрексімбанку Олександра Гриценка не викрадали, а затримали в межах кримінальної справи.

Поділитись: