Туристи на стежці у біля одного із схилів гори Кебнекайсе у Швеції, найвищої вершини Швеції і Лапландії
Фото:

depositphotos

Найвища гора Швеції втратила свій статус через танення льодовика, який вкриває її вершину.

Про це повідомляє CNN.

Південна вершина гори Кебнекайсе у Скандинавських горах на півночі Швеції тепер має висоту 2,095.6 метрів, що є найнижчим її рівнем в історії.

«Уперше з 1880 року ми можемо з певністю сказати, що ця вершина нижча за інші (…) Ми виміряли її наприкінці сезону танення 3 вересня за допомогою технології GPS, яка дає похибку лише в кілька сантиметрів», — каже професорка географії Стокгольмського університету Гунхільд Нініс Росквіст, яка щороку вимірює висоту гори.

За її словами, південна вершина зменшилася на 24 метри за останні 50 років. Зараз вона на 1,2 метра нижча за північну (2096.8 метрів), яка не має льодяного покрову.

«Температури влітку збільшилися. Взагалі-то, вони збільшилися в усі пори року. Навіть зими тут стають теплішими, — каже Росквіст — Те, що діється з південною вершиною Кебнекайсе, характерно зараз і для всіх льодовиків у Скандинавії. Це показовий випадок танення льодовиків».

Зазначається, що надій на збільшення льодовика за рахунок криги й снігу, небагато.

«Швидкість танення зросла, тому стає все тепліше й тепліше. Сильна сніжна зима може це зрівноважити, та все одно влітку все розтане. Доля льодовиків видається вирішеною», — додала науковиця.

Поділитись: